Śmieciobot sortuje na 5 – Meet and Code 2022 bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci

Śmieciobot sortuje na 5 – Meet and Code 2022 bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci

W ramach inicjatywy Meet and Code 2022 której partnerem jest @Fundacja TechSoup odbędą się warsztaty programowania dla dzieci w wieku 8+

Dzięki sponsorowi wydarzania SAP4Good jest ono dla uczestników BEZPŁATNE.

Trzymasz w ręku śmiecia i często pojawia się pytanie: „Gdzie to wyrzucić?”. Właśnie to pytanie będziemy zadawali naszemu śmieciobotowi, w którego rolę wcieli się robot edukacyjny Photon. Każdorazowo śmieciobot będzie musiał pokonać drogę od śmiecia do odpowiedniego pojemnika, mijając przy okazji czyhające na niego pułapki. Trasę robota zaprogramują uczestnicy warsztatów w Photon Blocks.

Warsztaty rozpoczną się od zaprezentowania uczestnikom robota edukacyjnego Photon. Następnie wyjaśnimy dzieciom, że Photon został śmieciobotem i jego zadaniem jest segregowanie śmieci. Niestety nie wie on jak należy to robić i naszym zadaniem będzie go tego nauczyć. Następnie prowadzący wyjaśni jakie śmieci wrzucamy do którego pojemnika. Zanim przejdziemy do właściwego zadania, niezbędne będzie wprowadzenie do Photon Blocks i zaprezentowanie dzieciom bloków związanych z ruchem oraz zmianą koloru czułków.

Dzięki połączeniu nowych technologii z zagadnieniami występującymi w życiu codziennym dzieci, pragniemy zachęcić dzieci do nauki programowania i pokazać wysoki stopień przydatności tej umiejętności..

Zapisy przez formularz:
https://tiny.pl/w75cj

Warsztaty bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

#meetandcode #SAP4Good #codeEU