Programowanie dla dzieci

Nauka programowania dla dzieci na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej skupia się na rozwoju uniwersalnych kompetencji przydatnych w wielu dziedzinach życia. Na zajęciach dzieci uczą się jak przełożyć sytuacje z otaczającego je świata na uniwersalny język rysunków, schematów i jednoznacznych instrukcji słownych zrozumiałych dla innych odbiorców i komputerów.

Podczas zajęć dzieci uczą się logicznego myślenia i  rozwijają swoje zdolności matematyczne.  Uczą się wyszukiwania błędów i tego, że jest wiele rozwiązań jednego problemu. Praca w zespole, szukanie kompromisów i nauka precyzji w komunikacji wpływa pozytywnie na relacje społeczne. To wszystko w formie gier i zabaw dostosowanych do wieku dzieci.

Dzieci uczą się, jak przełożyć działania (swoje/innych dzieci/zabawek/robotów) na język rysunków, schematów i komputerów – czyli podstaw programowania. W nauce towarzyszy nam też Scottie, któremu dzieci pomagają w realizacji zadań poprzez stworzone przez siebie programy. Program taki powstaje przez odpowiednie ułożenie kartonowych puzzli zawierających polecenia dla Scottiego, a jego poprawność sprawdzana jest przez wykonanie zdjęcia i obserwowanie ruchów bohatera na ekranie tabletu. Na zajęciach wykorzystujemy również roboty (Ozoboty), które programowane są zarówno za pomocą kolorowych kodów na kartkach, jak i w wizualnym edytorze OzoBlockly (na komputerach).
Kolejnymi robotami wykorzystywanymi w trakcie zajęć są Photony.
W trakcie zajęć dzieci nauczą się programowanie w Scratch JR i Scratch (graficzny język programowania dla dzieci) i PixBlocks zależnie od poziomu zaawansowania grupy.

Podążamy za dzieckiem, nie za programem. Dlatego zajęcia są na bieżąco dostosowywane do potrzeb grupy.

Czas trwania zajęć: 45 minut
Koszt zajęć: 40 zł za zajęcia (płatne z góry za wszystkie zajęcia w miesiącu niezależnie od obecności).
Miejsce: Przystań Lokalnych Inicjatyw, Wileńska 32 lok. 208

Używane powierzchnie i materiały pomiędzy zajęciami są dezynfekowane.

Opłaty przyjmujemy z góry za każdy miesiąc. Płatności można dokonać gotówką na zajęciach lub na konto Fundacji Rozwoju Myśli Logicznej „Myśliciele” (nr konta: 29 1600 1462 1883 1018 9000 0001 BNP Paribas Bank Polski S.A.). Proszę o dodanie w tytule przelewu „imię i nazwisko dziecka – programowanie.”

więcej informacji u prowadzącej: Emilii Kowalik, email emilia@mysliciele.org , tel. 796 060 301
Zapisy na rok szkolny 2023/2024 : https://tiny.pl/cf5vv

Zajęcia realizowane są w ramach działalności odpłatnej pożytku publicznego Fundacji Rozwoju Myśli Logicznej „Myśliciele”.