O nas

Współcześnie otaczający nas świat nastawiony na szybkie i efektywne rozwiązania przestał mobilizować nas do logicznego myślenia i poszukiwania własnych rozwiązań. Nowoczesne media podają nam wszystko na tacy bez potrzeby głębszej analizy. Z kolei przepełnione funkcjonalnościami multimedialne zabawki nie rozwijają kreatywności dziecięcej. Nasza lewa półkula mózgowa często jest zaniedbywana.

Fundacja Myśliciele powstała z potrzeby umożliwienia rozwoju logicznego myślenia zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Chcemy trenować nasze i Wasze umysły, aby ich sprawność była coraz większa.

Kim jesteśmy?

Emilia Kowalik

Z wykształcenia programista, kierownik projektów i UX Designer. Prywatnie mama dwójki dzieci zachwycona możliwościami rozwoju ich młodych umysłów. Od 3 lat prowadzę zajęcia z logiki i programowania według autorskiego programu. Uważam, że trening logiczny warto przeprowadzać w każdym wieku. Zarówno wśród dzieci, którym pozwala sprawnie rozwijać mózg jak i osobom dorosłym, którym pozwala na utrzymanie umysłu w jak najlepszej kondycji.

Iwona Boryceusz-Matusiak

Z  wykształcenia administratywista, magister stosunków międzynarodowych. Z zamiłowania Matka dwóch wspaniałych córek. Praca z dziećmi towarzyszy mi odkąd pamiętam, lecz nigdy nie była na pierwszym miejscu. Gdy stałam się “świadomą mamą” dostrzegłam potrzebę bycia z dziećmi i wspierania ich rozwoju. Teraz chcę tą wiedzą i doświadczeniem dzielić się a zarazem korzystać z uroków kontaktu z dziećmi.